Obsługa Przedsiębiorców

Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną Przedsiębiorców, której celem jest zapewnienie Państwu pełnej obsługi prawnej we wszystkich dziedzinach prawa oraz reprezentowanie Państwa przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, a także w toku postępowań administracyjnych i innych postępowań przed organami administracji rządowej i samorządowej oraz w toku negocjacji z innymi podmiotami.

W zakres usług świadczonych na rzecz Przedsiębiorców wchodzą między innymi:

1) analiza, opiniowanie i sporządzanie projektów umów, statutów, regulaminów i innych aktów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i jego organów;

2) bieżące doradztwo prawne związane z prowadzoną działalnością gospodarczą;

3) reprezentowanie Klienta w postępowaniach sądowych, administracyjnych oraz pozasądowych;

4) windykacja należności;

5) sporządzenie pozwów, apelacji, zażaleń i skarg kasacyjnych a także nadzwyczajnych środków zaskarżenia w przypadku spraw podlegających kognicji sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego;

6) sporządzanie skarg, zażaleń i skarg kasacyjnych a także nadzwyczajnych środków zaskarżenia w przypadku spraw podlegających kognicji administracyjnych;

7) sporządzanie wniosków, odwołań (w tym wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy) i zażaleń oraz nadzwyczajnych środków zaskarżenia w postępowaniach, do których mają zastosowanie przepisy kodeksu postępowania administracyjnego.

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna przedsiębiorców zapewnia im fachową pomoc we wszystkich dziedzinach prawa oraz reprezentowanie przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, a także w toku postępowań administracyjnych oraz innych postępowań przed organami administracji rządowej i samorządowej, jak również w toku negocjacji z innymi podmiotami. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej firm oferowanej przez Kancelarię Radcy Prawnego Agnieszka Socha-Kisielewska.

Jakie obszary obejmuje kompleksowa obsługa prawna firm?

W zakres obsługi prawnej kancelarii wchodzi analiza, opiniowanie oraz sporządzanie projektów umów, statutów, regulaminów i innych aktów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i jego organów. Usługi kancelarii obejmują też bieżące doradztwo prawne związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, prowadzenie spraw klientów biznesowych w postępowaniach administracyjnych, sądowych i pozasądowych, windykację należności i sporządzanie różnego rodzaju dokumentów.

Zalicza się do nich pozwy, apelacje, zażalenia, skargi, wnioski, odwołania i wiele innych. Warto zdecydować się na stałą pomoc prawną wchodzącą w zakres usług kancelarii prawnej, która zatrudnia jedynie doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Należy do nich Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Socha-Kisielewska.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Pod pojęciem obsługi prawnej firm kryje się po prostu świadczenie usług prawnych dla przedsiębiorstwa. Inne potrzeby ochrony ma osoba fizyczna, a inne firma, która zajmuje się wytwarzaniem i importowaniem produktów oraz świadczeniem usług dla konsumenta. Właściciel firmy staje przed ważnymi wyzwaniami, takimi jak konieczność comiesięcznego rozliczania się z urzędem skarbowym, dbanie o ochronę ciągłości produkcji, o sprawy pracownicze, wypełnianie wymogów licencyjnych i wieloma innymi zadaniami, które mają zapewnić nadzór nad legalnością działań całego przedsiębiorstwa.

Obsługa prawna obejmuje obsługę zadaniową lub stałą. Pierwszy przypadek dotyczy jednorazowego świadczenia usług na rzecz przedsiębiorcy, którego sytuacja zmusiła do sięgnięcia po pomoc prawną. Najczęściej jednak firmy decydują się na skorzystanie ze stałej obsługi prawnej.

Kompleksowość usług kancelarii prawnej zapewnia im większe bezpieczeństwo – przedsiębiorcy pozostają wówczas pod ciągłą opieką specjalistów zajmujących się różnymi gałęziami prawa i mają łatwiejszy dostęp do ich pomocy. Profesjonalną obsługę prawną cechuje świadczenie wsparcia z różnych dziedzin oraz dostarczanie go w krótkim czasie.

Zakres stałej obsługi prawnej

Kancelaria oferująca stałą obsługę prawną klientów jest na bieżąco z aktualną sytuacją ich przedsiębiorstw, ze strukturami i procesami funkcjonującymi w firmie. W ramach stałej obsługi prawnej kancelaria może poznać branżę klienta, jej specyfikę, stosowane w niej praktyki oraz kontrahentów. Dzięki temu szybko zareaguje w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej i znajdzie odpowiednie wyjście z niej.

Efektywną obsługę prawną cechuje identyfikacja źródeł zagrożeń i zapobieganie im dzięki odpowiednio dobranej strategii. Specjalistyczna obsługa prawna oznacza przeprowadzanie audytów, wsparcie prawne i bieżącą obsługę prawną działalności, uczestnictwo w różnego rodzaju postępowaniach, zajmowanie się sprawami sądowymi, sprawami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych, a także danych osobowych. Oczywiście zakres działalności kancelarii prawnej jest jeszcze szerszy, a wymienione elementy to jedynie niewielka część jej obowiązków.

Obsługa prawna przedsiębiorstw – w jaki sposób jest rozliczana?

Ile trzeba zapłacić za pomoc z zakresu obsługi prawnej? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Cennik jest elastyczny, a metodę rozliczania się ustala się z klientem indywidualnie. Koszt stałej obsługi prawnej będzie inny niż wtedy, gdy klienta interesuje jedynie doraźna pomoc prawna.

Jeśli nie ma umowy o stałą obsługę prawną, można rozliczać się za czynność, poradę, sporządzoną umowę czy reprezentację w sądzie. Do wyboru stron pozostaje możliwość rozliczenia się za określoną liczbę godzin pracy prawnika lub tzw. success fee – umówioną z góry kwotę za wykonane czynności. Jeśli w ramach obsługi prawnej realizowane są trudne procesy, które dotyczą spraw takich jak sprawy gospodarcze i majątkowe, poza stawką godzinową lub ustaloną podstawą wynagrodzenia praktykuje się też procentowe wynagrodzenie od wygranego sporu.

Cennik obsługi prawnej może być także ustalony za przeprowadzenie konkretnej sprawy od początku do końca. Innym sposobem jest rozliczanie się ryczałtem. To abonament dotyczący stałej obsługi prawnej, w ramach której klient w miesiącu może skorzystać z określonej liczby godzin usług kancelarii prawnej.

Profesjonalne doradztwo prawne dla firm – do kogo się zwrócić?

Warto wybrać profesjonalną kancelarię obsługi prawnej, która udzieli rzetelnych porad prawnych i zapewni kompleksową obsługę klienta. Przedsiębiorcom wsparcia prawnego udzieli chociażby Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Socha-Kisielewska. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.